Ogromny rozwój technologiczny w obszarze budownictwa energooszczędnego sprawił, że na rynku pojawiło się wiele funkcjonalnych, ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań. Społeczeństwo wykazuje się także zdecydowanie większą świadomością w kwestii emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają wskutek stosowania tradycyjnych systemów grzewczych. Skutecznym rozwiązaniem w tej sytuacji jest rekuperacja. Starogard Gdański to miejsce, w którym nasza firma zajmuje się instalacją wentylacji z odzyskiem ciepła.

Na czym polega rekuperacja? | Starogard Gdański

Rekuperacja to proces polegający na wymianie powietrza za pomocą systemu mechanicznej wentylacji. Centrala nawiewa świeże powietrze z zewnątrz pomieszczeń, a wyciąga zużyte, zanieczyszczone powietrze, które znajduje się wewnątrz. Oprócz filtracji powietrza i możliwości użytkowania wnętrz z czystym, świeżym powietrzem, rekuperacja zapewnia również odzysk ciepła. Umożliwia to system ze wbudowanym wymiennikiem ciepła, który działa wskutek zetknięcia się ze sobą dwóch strumieni powietrza – wewnętrznego i zewnętrznego. Świeże powietrze z zewnątrz jest ogrzewane przez powietrze wewnętrzne, zapewniając przy tym optymalny poziom ogrzewania. Badania wykazują, że instalacja systemu rekuperacyjnego pozwala zaoszczędzić nawet ok. 30% środków finansowych, które przeznaczane są na materiały grzewcze.

Rekuperacja w Starogardzie Gdańskim – czy warto?

Według licznych badań, ograniczenie strat ciepła po zamontowaniu systemu rekuperacji wynosi ok. 60-80%. Ma to oczywiście olbrzymie znaczenie w kontekście płaszczyzny finansowej, ponieważ pozwala znacząco zaoszczędzić na materiale grzewczym. Montaż rekuperatora zapewnia doskonałą wymianę powietrza bez ponoszenia strat energetycznych. Ogromne znaczenie w tej kwestii ma również komfort osób użytkujących dane pomieszczenia. Rekuperator filtruje powietrze z zewnątrz, chroni od nieprzyjemnych zapachów i reguluje mikroklimat budynku. Jest to szczególnie istotny aspekt dla osób, które borykają się z alergią, czy innymi chorobami związanymi z układem oddechowym. Czyste, zdrowe powietrze w budynku to kwestia, o którą zdecydowanie warto zadbać.

Skuteczna rekuperacja | Starogard Gdański

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym projektowaniem i montażem instalacji z zastosowaniem rekuperacji. Starogard Gdański to jedno z wielu, w których realizujemy kompleksowe usługi w tym zakresie. Nasze działania idą w parze z ideą zrównoważonego rozwoju i ekologią. Zajmujemy się instalacją i montażem rekuperacji w domach rodzinnych, blokach mieszkalnych, czy lokalach przeznaczonych do użytku publicznego. Dbamy o indywidualne podejście do każdego zlecenia, terminową realizację usługi i przekazywanie merytorycznej wiedzy, dzięki której klient będzie mógł cieszyć się bezawaryjnym systemem instalacyjnym przez długie lata. W celu szczegółowego zapoznania się z usługą rekuperacji w Starogardzie Gdańskim, serdecznie zapraszamy do kontaktu.