Coraz więcej osób decyduje się na montaż pomp ciepła nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także użyteczności publicznej. Ogrom korzyści, jakie niesie ze sobą ten rodzaj ogrzewania, skutecznie przyciąga kolejnych inwestorów. Jednak często spotykamy się z obawami, jak dobrać odpowiedni sprzęt, aby rzeczywiście poradził sobie z ociepleniem wszystkich pomieszczeń. Na szczęście wystarczy wziąć pod uwagę parę czynników, żeby pompa skutecznie ogrzała cały budynek.

Jak dobrać odpowiednią pompę ciepła?

Pierwszym czynnikiem, który powinno się wziąć pod uwagę w kwestii doboru odpowiedniej pompy ciepła, jest zapotrzebowanie danego budynku. Oblicza się je na podstawie polskiej normy PN-EN 12831, biorąc pod uwagę najniższą temperaturę, która może wystąpić w danej strefie klimatycznej naszego kraju oraz stopień izolacji budynku. Wzór, mapę z wykazem tych stref oraz gotowe kalkulatory można znaleźć w internecie. Co ważne, gdy uzyskamy już wynik i zaczniemy rozglądać się za pasującą pompą ciepła, warto wziąć pod uwagę, że temperatura będąca jedną ze zmiennych w obliczeniach stanowi skrajną wartość. Nie występuje ona na co dzień, a jedynie sporadycznie, dlatego urządzenie powinno mieć nieco mniejszą moc niż wynik, który uzyskaliśmy.

Warto podkreślić, że im cieńsza warstwa izolacji lub mniej wydajny materiał, tym moc będzie wzrastać. Dlatego montaż pompy ciepła w budynkach, które posiadają gorszą ochronę przed przenikaniem zimna do wnętrza, zupełnie się nie opłaca.

Pompy ciepła - Kościerzyna

Pompy ciepła to świetna inwestycja dla osób chcących zaoszczędzić nieco pieniędzy na ogrzewaniu w ekologiczny sposób. Montaż tego typu urządzeń warto zlecić fachowcom, którzy pracują z nimi na co dzień. Jedną z takich firm jest nasza. Zatrudniamy samych doświadczonych pracowników, którzy oferują kompleksowe usługi związane z pompami ciepła. Specjaliści doradzą, jakie urządzenie najlepiej się sprawdzi w danych warunkach, przygotują wycenę całej usługi, przetransportują oraz zamontują kupione urządzenie, a w razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki przyjadą, by szybko i sprawnie ją usunąć.

Nie czekaj dłużej z decyzją dotyczącą zmiany dotychczasowego sposobu ogrzewania na pompę ciepła. Zadzwoń do nas lub napisz maila, a zapewnimy Ci wsparcie od początku Twojej przygody z tymi urządzeniami. Zapewnij sobie wydajne, ekologiczne oraz oszczędne źródło ogrzewania.

pompa ciepła Gree