Rekuperacja jest technologią polegającą na odzyskiwaniu ciepła z systemu wentylacji o nawet 90%. Jest to urządzenie pozytywnie wpływające na klimat i jednocześnie na portfel osoby posiadającej rekuperator, ponieważ pozwala mu zaoszczędzić niemałe pieniądze na ogrzewaniu. Rekuperację można więc nazwać swego rodzaju wentylacją energooszczędną.

Tradycyjna wentylacja czy rekuperacja, Malbork - co wybrać?

Regularne wietrzenie pomieszczeń jest bardzo istotną kwestią wpływającą na nasze zdrowie. Nie tylko pozwala ono utrzymać w domu odpowiednią do potrzeb domowników temperaturę, ale także je oczyszcza ze szkodliwych substancji, które mogą okazać się przyczyną infekcji czy alergii. Dostęp do świeżego powietrza pomaga zachować dobre samopoczucie i ułatwia koncentrację.

Tradycyjna wentylacja składa się z kominów służących do naturalnej wentylacji nazywanej grawitacyjną. Kiedyś okna w mieszkaniach były z reguły nieszczelne, co umożliwiało cyrkulację powietrza. Obecnie dużą uwagę skupia się na budowaniu nowoczesnych domów cechujących się energooszczędnością. Dlatego też wykorzystuje się odpowiednio dopasowane, szczelne okna, które sprawiają, że kiedyś praktykowana wentylacja nie jest dłużej możliwa. Chcąc zapewnić powietrzu odpowiedni obieg należy otworzyć okno. Wiąże się to ze wpuszczaniem do domu smogu, wirusów, a także owadów. Technologia rekuperacji umożliwia dostanie się do domu świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien.

Działanie rekuperacji polega na zastępowaniu świeżym powietrzem tego zużytego. Technologia ta zapewnia optymalną cyrkulację powietrza o każdej porze dnia i nocy, przez 365 dni w roku. W czasie zimy pozwala na odzyskanie ciepła, natomiast latem umożliwia odzyskanie chłodu. Pozwala to na oszczędność na poziomie 50%.

Rekuperacja, Malbork - dlaczego warto?

Rekuperacja jest chętnie stosowanym rozwiązaniem za sprawą swojej wygody - samodzielnie można sterować intensywnością wentylacji dostosowując ją do potrzeb domowników. Jednocześnie nowe powietrze jest skutecznie oczyszczane ze smogu, kurzu i alergenów za sprawą zawartych w urządzeniu filtrów. Rekuperacja eliminuje problemy z zaparowanymi lustrami w łazienkach, ponieważ odpowiedni obieg powietrza gwarantuje usunięcie wilgoci z pomieszczeń. Tym samym hamuje rozwój pleśni czy grzybów. W pomieszczeniach, które korzystają z tej technologii nie odczujesz nieprzyjemnego zaduchu i nie będziesz narażony na kontakt z drobnoustrojami. Szczególnie ważne jest to w przypadku alergików i osób cierpiących na choroby oddechowe. Rekuperacja znacznie podnosi komfort życia. Pozytywnie wpływa na zdrowie, pozwala zaoszczędzić, a poprzez brak konieczności wietrzenia pomieszczenia poprzez otwarte okno, nie naraża domowników na kontakt z insektami i neutralizuje odgłosy dochodzące z zewnątrz.

Postaw na nowoczesność! Wybierz system rekuperacji idealny do swojego domu i zapewnij swoim bliskim optymalne warunki do codziennego funkcjonowania. Jeżeli masz jakieś pytania na temat rekuperacji w Malborku, skontaktuj się z nami a my chętnie na nie odpowiemy.