Jeśli chcesz skorzystać z nowoczesnej i przyjaznej dla środowiska technologii do ogrzania budynku, to pompy ciepła są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Zasada ich działania jest innowacyjna i na swój sposób genialna, dzięki czemu najnowszy sprzęt zaskakuje wydajnością i może pracować nawet przy szczególnie trudnych warunkach. Oferujemy pompy ciepła w Rumi i zapewniamy profesjonalną obsługę oraz fachową realizację zlecenia. Zapraszamy do współpracy.

Pompy ciepła Rumia - jak działają i dlaczego warto?

Zasada działania pompy ciepła jest podobna do wszystkim znanej lodówki. Kiedy ta usuwa ciepło ze swojego wnętrza i oddaje je na zewnątrz, tak pompa ciepła pobiera ciepło z zewnątrz i dostarcza je do budynku. Zachodzi tutaj proces przeciwny naturalnej drodze ciepła, które standardowo przenosi się z miejsca cieplejszego do zimniejszego. Omawiane pompy ciepła mogą pobierać energię zarówno z gruntu, wody, jak i powietrza. Konkretny system jest wybierany na podstawie obliczeń specjalistów i uwarunkowań terenu, na którym znajduje się budynek. Ta technika grzewcza jest doceniana przede wszystkim za energooszczędność, jest też przyjazna dla środowiska, dlatego stanowi dobrą alternatywę dla ogrzewania gazowego, a tym bardziej węglowego.

Co warto wiedzieć przed instalacją pompy ciepła? Rumia

Decyzję o instalacji pompy ciepła warto podjąć jeszcze na etapie budowy domu, ponieważ dodatkowe przeróbki i remonty nie będą konieczne, a ponadto nowoczesne urządzenia są ekologiczne i przystosowane do pracy w domach energooszczędnych, a więc posiadających również wydajną termoizolację. W przeciwnym wypadku wydajność sprzętu spadnie, wzrosną przez to koszty eksploatacyjne. Warto wiedzieć, że nawet w starszym budynku koszty poniesione na rzecz prawidłowego ocieplenia domu i wymiany stolarki okiennej po czasie zwrócą się poprzez niską cenę pracy pompy ciepła.

Dlaczego my? Pompy ciepła Rumia

Wykonujemy nowoczesne systemy, które mogą wyłącznie ogrzewać budynek lub dodatkowo podgrzewać wodę użytkową. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń, które nie wymagają regularnej kontroli i są proste w użytkowaniu. Mogą pracować nawet przy wyjątkowo niskich temperaturach. Współpracując z nami, każdy klient może liczyć na indywidualne podejście do zlecenia. Nasi eksperci dokonują obliczeń w oparciu o wzniesiony budynek lub jego projekt, a następnie na ich podstawie dobierają konkretne urządzenia. Zapewniamy także montaż oraz wsparcie serwisowe.

pompa ciepła