Pompa ciepła (Chojnice) nie wymaga żadnego paliwa kopalnego ani drzewnego, ponieważ sama nie produkuje energii. To czyni ją bezpieczną dla środowiska oraz ekonomiczną, ponieważ jedyną inwestycją w tym wypadku pozostaje zakup pompy i prądu elektrycznego potrzebnego do działania. Tajemnica tego urządzenia tkwi w odnawialnych źródłach energii. Woda, powietrze oraz grunt oddają swoje ciepło do obiegu urządzenia, dzięki czemu jest transportowane do wnętrza domu. Cały proces dzieje się bez szkody dla środowiska, a budynek ogrzewany jest bez konieczności użycia paliw nieodnawialnych.

Jak wybrać najlepsze dolne źródło ciepła? - Pompa ciepła Chojnice

Dolne źródło ciepła, a więc medium, które będzie oddawało ciepło pompie, musi cechować się stałą, jak najwyższą temperaturą. Im większa różnica dotycząca tej wartości między źródłem a wnętrzem budynku, tym wyższa efektywność ogrzewania. Brak większych skoków temperaturowych oznacza to, że wybrane medium powoli przyjmuje i oddaje nagromadzone ciepło. Dzięki tej stałości pompa nie będzie narażona na zmiany w efektywności pracy ze względu na zbyt małą różnicę temperatur.

Kolejna ważna cecha to duża pojemność cieplna. Termin ten oznacza taką sytuację, gdy źródło oddaje energię pompie, ale jego stan równowagi nie ulega znacznym zmianom. Ciepło jest stale i w szybkim tempie uzupełniane, dzięki czemu ryzyko wyczerpania energii na jakiś czas jest maksymalnie zminimalizowane.

Inną istotną cechę stanowią małe koszty eksploatacyjne i inwestycyjne. Kwota, jaką będzie musiał zapłacić właściciel budynku, za wykonanie przyłącza do źródła, zależy od miejsca, gdzie się znajduje oraz jakości materiałów. Natomiast koszt eksploatacyjny wiąże się z różnicą temperatur, a więc efektywnością pompy ciepła (Chojnice).

Pompy ciepła - Chojnice

Gdy już zdecydujesz, jakie dolne źródło ciepła najlepiej sprawdzi się do ogrzewania posiadanego przez Ciebie budynku, przyszedł czas na montaż pompy ciepła. Chojnice to miasto, gdzie możesz nam zaufać - wieloletnie doświadczenie, ogrom dotychczas zebranej wiedzy na temat tej technologii oraz dbałość o każdy szczegół sprawiają, że nasi pracownicy starannie i w najlepszy możliwy sposób dokonują montażu pompy ciepła. Chojnice, Malbork, Gdynia czy Sopot - nieważne, w którym rejonie Pomorza potrzebujesz ogrzewania, wszędzie zapewnimy transport oraz założenie urządzenia.

W przypadku montażu pompy ciepła postaw na specjalistów. Skontaktuj się z nami, a zapoznamy Cię ze szczegółami naszych usług i sprawimy, że Twój dom otrzyma nowe, bezpieczne oraz ekonomiczne źródło ogrzewania.

pompa ciepła Panasonic