Szukając energooszczędnego sposobu na ogrzanie pomieszczenia, warto przemyśleć inwestycję w pompy ciepła. Mimo niskich kosztów eksploatacyjnych mogą generować sporo ciepła, a co ważniejsze, spełniają wysokie standardy pod względem ochrony środowiska. W przeciwieństwie do wielu innych technik grzewczych nie emitują do atmosfery szkodliwych związków (takich jak dwutlenek węgla). Oferujemy pompy ciepła w województwie pomorskim.

Profesjonalne pompy ciepła - pomorskie

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, które pobierają ciepło z otoczenia, na przykład powietrza, gruntu lub wody (nawet przy bardzo niskich temperaturach), a następnie kompresują je, umożliwiając uzyskanie większego ciepła i oddanie go do wnętrza budynku. Zgodnie z zasadami fizyki, ciepło tradycyjnie przemieszcza się z miejsca cieplejszego do zimniejszego, jednak celem pracy omawianego urządzenia jest odwrócenie tego procesu. To ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie, ponieważ w procesie ogrzewania domu nie dochodzi do spalania (w przeciwieństwie do gazowych i węglowych technik grzewczych), co znacznie zmniejsza ryzyko pożaru. Pompy ciepła są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają stałej kontroli. Jednak w miarę potrzeb można w prosty sposób regulować ich działanie. Co interesujące, proces zachodzący w urządzeniu można odwrócić, a więc będzie ono ochładzać budynek, zamiast go ogrzewać. Skuteczność pracy pomp rośnie wraz z jakością termoizolacji stosowanej w budynku. Omawiane rozwiązania mogą pełnić funkcję wspierającą dla np. kotłów gazowych lub stanowić niezależny system grzewczy.

Pompa ciepła pomorskie - dlaczego my?

Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych pomp ciepła, które są wyposażone w nowoczesne systemy zapewniające komfortową obsługę oraz bezawaryjne działanie. Od lat pracujemy w branży i cały czas obserwujemy rozwój technologii, dostosowując się do najnowszych rozwiązań. Ponadto podnosimy swoje kompetencje i zatrudniamy wykwalifikowanych ekspertów. W oparciu o wywiad z klientem oraz specjalistyczne pomiary projektujemy cały system i wybieramy konkretne pompy ciepła, a następnie dostarczamy je pod wskazany adres i zapewniamy profesjonalny montaż, wraz z instruktażem odnośnie kontroli nad urządzeniem. Możemy wykonać instalację wyłącznie grzewczą lub w układzie z zasobnikiem wody użytkowej. Pomagamy także w złożeniu wniosku o dotację. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszymi specjalistami.

pompa ciepła Panasonic