W ofercie naszej firmy dostępne są wysokiej jakości rekuperatory. Bydgoszcz to obszar działania naszego przedsiębiorstwa - możemy więc podjąć się realizacji zlecenia dla wszystkich klientów mieszkających w okolicy tego miasta. Rekuperacja zyskuje w ostatnim czasie na dużej popularności - nic w tym dziwnego - system zapewnia bowiem czyste powietrze dla domu lub danego budynku, a przy tym zachowuje zgromadzone ciepło. W jaki sposób działają rekuperatory oraz czy ich wykorzystanie jest korzystne?

Rekuperatory Bydgoszcz

Naszym klientom oferujemy instalację rekuperatorów w Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowościach. Rekuperacja to system polegający na mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła. W ten sposób, dzieki zamontowaniu urządzenia, jakim jest rekuperator, możemy kontrolować ruch powietrza nawiewanego i usuwanego z danego pomieszczenia. Wtedy mamy pewność, że powietrze znajdujące się w budynku jest czyste i pozbawione wszelkich zanieczyszczeń. Wykorzystywanie rekuperatora pozwala na jednoczesne odzyskiwanie ciepła z powietrza brudnego, zanieczyszczonego dwutlenkiem węgla, które jest usuwane z danego pomieszczenia.Rekuperacja Bydgoszcz

Jak działają rekuperatory? Na czym opiera się ich praca? Cały sukces rekuperatorów polega na wykorzystaniu wymiennika ciepła - to w nim spotykają się dwa strumienie powietrza. Jedno czyste pochodzące z zewnątrz budynku, drugie zanieczyszczone i brudne, ale ogrzane, z wewnątrz pomieszczenia. W urządzeniu zachodzi proces mający na celu zamianę powietrza, w jednoczesnym zatrzymaniu ciepła. Powietrze czyste pochodzące z zewnątrz zostaje ogrzane, w taki sposób w pomieszczeniu utrzymać można stałą temperaturę. Warto zaznaczyć również fakt, że dwa strumienie powietrza zostają dostarczone do rekuperatora z wykorzystaniem odrębnych kanalików, w taki sposób nie mieszają się ze sobą. Brak kontaktu gwarantuje to, że docierające do budynku powietrze, jest czyste i nie styka się z tym już zanieczyszczonym.

Rekuperacja Bydgoszcz - dlaczego warto?

Jak więc widać to rozwiązanie, które dba jednocześnie o odpowiedni poziom czystości powietrza w danym budynku, ale także o zachowanie ciepła. Rekuperatory sprawdzą się z powodzeniem w przypadku prywatnych gospodarstw domowych, jak i budynków firm i przedsiębiorstw. Każdy pracodawca, który troszczy się o zdrowie i komfort swoich pracowników, powinien wiedzieć, jak bardzo korzystna jest instalacja rekuperatora. To oszczędność środków, przy jednoczesnym otrzymaniu aż dwóch korzyści. Na rekuperatory w Bydgoszczy decydują się także właściciele prywatnych gospodarstw domowych - to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które zmagają się z alergią, częstymi infekcjami dróg oddechowych lub chorują na astmę. Oczyszczone powietrze to gwarancja lepszego samopoczucia.


Rekuperacja w Bydgoszczy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Może i Ty staniesz się zadowolonym właścicielem domu z takim systemem? Zapraszamy do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby, odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości.