Pompa Ciepła Panasonic Aquarea

Pompa ciepła Panasonic Aquarea - nowa generacja systemów ogrzewania

Panasonic to niekwestionowany lider na rynku innowacyjnych oraz przyjaznych dla środowiska naturalnego rozwiązań grzewczych i klimatyzacyjnych. Firma słynie ze światowej produkcji jakościowych i niezawodnych urządzeń oferujących maksymalny komfort, wysoką efektywność pracy oraz niskie zużycie energii.

Seria Aquarea to nowa generacja systemów grzewczych, wykorzystujących darmowe i odnawialne źródło energii, jakim jest powietrze. Pompy ciepła z tej serii przeznaczone są do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń w budynku, a także wytwarzania ciepłej wody użytkowej. To wydajne i energooszczędne urządzenia, które wyróżniają się wysokim współczynnikiem sprawności sezonowej. Zapewniają idealną temperaturę w pomieszczeniach, nawet przy skrajnych temperaturach panujących na zewnątrz. Pompa ciepła Panasonic Aquarea to przyjazne dla środowiska urządzenie, które plasuje się w czołówce innowacyjnych systemów grzewczych. Poprawia wydajność energetyczną, a jednocześnie usprawnia i obniża koszty instalacji. Znajduje zastosowanie nie tylko w nowych, ale i starszych, modernizowanych budynkach. Szeroka gama dostępnych jednostek z serii Aquarea pozwala na wybór optymalnego rozwiązania dla Twojego domu - bez względu na jego wielkość i potrzeby.

Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP - praca w skrajnie niskich temperaturach

Linia Panasonic Aquarea T-CAP zachowuje wydajność nominalną nawet przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych. Znajduje zastosowanie w budynkach o dużej powierzchni - modernizowanych lub energochłonnych. Urządzenia z tej serii mogą całkowicie zastąpić stare kotły gazowe lub olejowe, a w nowych budynkach stosujących ogrzewanie podłogowe - niskotemperaturowe grzejniki oraz konwektory wentylatorowe. Pompa ciepła Panasonic powietrze-woda może pracować przy temperaturach zewnętrznych sięgających nawet -28°C. Dzięki tak wysokiej wydajności gwarantuje dużą oszczędność energii. Urządzenia z serii T-CAP mogą podgrzewać wodę do temperatury 60°C, dzięki czemu są dobrym wyborem w przypadku modernizacji domu. Ich instalacja pozwala znacząco zmniejszyć koszty uzyskania energii niezbędnej do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej, nie obniżając przy tym komfortu cieplnego.

Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP została opracowana z myślą o pracy w trudnych warunkach zewnętrznych i skonstruowana w oparciu o innowacyjne technologie, dzięki którym możliwe jest odzyskiwanie naturalnej energii pochodzącej z powietrza. Jej eksploatacja jest bardzo opłacalna, a wpływ na środowisko - minimalny.

 • 80% darmowej energii

  Pompa ciepła powietrze-woda Panasonic to nowatorskie i energooszczędne urządzenie, które przechwytuje energię cieplną z powietrza, a następnie wykorzystuje ją do podgrzania wody w celu ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Dzięki temu nawet 80% niezbędnej energii cieplnej jest pobierane z otoczenia, również w przypadku skrajnie niskich temperatur panujących na zewnątrz.

 • Oszczędność kosztów

  Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to doskonały sposób na oszczędność kosztów, która w porównaniu do konwencjonalnego ogrzewania elektrycznego może sięgać nawet kilka tysięcy złotych. Mimo iż początkowy nakład inwestycyjny jest stosunkowo wysoki, późniejsze koszty eksploatacyjne okazują się znacznie niższe. Wysokie oszczędności widać zwłaszcza w porównaniu z grzejnikami elektrycznymi czy opalanymi olejem kotłami.

 • Gwarancja komfortu cieplnego nawet w skrajnie niskich temperaturach

  Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP nadaje się do pracy w skrajnie niskich temperaturach. Stanowi idealne rozwiązanie do zasilania grzejników lub ogrzewania podłogowego. Może pracować samodzielnie lub w połączeniu z istniejącym kotłem olejowym bądź gazowym. Wszystkie pompy Panasonic Aquarea można również podłączyć do instalacji ogrzewania solarnego lub instalacji fotowoltaicznej. Dzięki szerokiemu zakresowi mocy od 9 do 16 kW można optymalnie dostosować system do potrzeb danego budynku.

Pompa ciepła powietrze-woda z serii Aquarea T-CAP to jedno z najpopularniejszych rozwiązań grzewczych firmy Panasonic. System występuje w kilku wariantach:

 • ALL IN ONE

  Idealnie sprawdza się w przypadku małych pomieszczeń. Wytwarza ciepłą/zimną wodę. Posiada wbudowany zbiornik ze stali nierdzewnej o pojemności 200 litrów, który jest przeznaczony do przechowywania ciepłej wody użytkowej.

 • MONOBLOK

  Pojedyncza jednostka zewnętrzna, która dostarcza wodę do ogrzewania, chłodzenia i/lub magazynowania ciepłej wody użytkowej.

 • SPLIT

  Dwuczęściowy system przeznaczony do ogrzewania i/lub przechowywania ciepłej wody użytkowej. Posiada szeroki zakres adapterów, które pasują do każdego domu.

Pompa ciepła Panasonic powietrze-woda - zasada działania

Pompa ciepła Panasonic Aquarea pobiera zimne powietrze z zewnątrz za pomocą niezwykle wydajnego i cicho pracującego wentylatora, a następnie przekazuje je do wymiennika ciepła, który wykorzystuje sprężarkę rotacyjną. Pozyskane z powietrza ciepło podgrzewa krążącą w instalacji grzewczej wodę. Dzięki temu, że urządzenie to przepompowuje ciepło, a nie je produkuje, wystarczy niski nakład energii, co z kolei przekłada się na znaczną oszczędność kosztów przy jednoczesnym uzyskaniu kilkakrotnie większej ilości ciepła. Pompa ciepła powietrze-woda Panasonic to jedno z najtańszych sposobów na ogrzewanie domu.

Zgodnie z ideą producenta, zakładającą tworzenie bezpiecznego społeczeństwa korzystającego z czystych źródeł energii, pompy ciepła z serii Aquarea to inteligentne i ekologiczne rozwiązania, które służą zrównoważonemu stylowi życia. Firma przykłada dużą wagę nie tylko do wydajności i cichej pracy urządzeń, ale także do ich nowoczesnej stylistyki. Użytkownicy pomp ciepła Panasonic Aquarea mogą liczyć na wieloletnią, bezawaryjną pracę urządzeń bez konieczności częstego serwisowania. Już na etapie projektowania firma przeprowadza wymagające testy sprawdzające wydajność i niezawodność systemów. Dzięki tym procedurom pompy ciepła powietrze-woda Panasonic spełniają najwyższe normy jakościowe i standardy bezpieczeństwa.

Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP - montaż

Kluczem do prawidłowej, wydajnej i oszczędnej pracy pompy ciepła jest profesjonalnie wykonany montaż. W Klimypompyciepla.pl do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, realizując usługi kompleksowo - od wstępnej analizy potrzeb, przez właściwy dobór optymalnego urządzenia, aż po fachowy montaż pomp ciepła Panasonic. Usługi świadczymy na terenie całej Polski. Posiadamy autoryzację firmy Panasonic w zakresie montażu oraz serwisu urządzeń. Dzięki niezbędnym uprawnieniom oraz kilkunastoletniemu doświadczeniu w branży, zdobywanemu również w Skandynawii, oferujemy usługi na najwyższym poziomie. Przy naszych instalacjach stosujemy moduł internetowy, który pozwala na zdalne ustawienie 95% zgłoszeń. Jeżeli interesuje Cię montaż pompy ciepła Panasonic Aquarea T-CAP, skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów.