Wielu właścicieli gospodarstw domowych chciałoby zainwestować w nowoczesne i ekologiczne systemy ocieplania domów, ale boi się wysokich kosztów realizacji projektu. Decyzja o instalacji pompy ciepła lub klimatyzacji może okazać się jednak bardzo korzystna w perspektywie długoterminowej. Często początkowo duży koszt zwraca się w następnych latach. Państwo, aby zachęcić inwestorów do wyboru nowoczesnych rozwiązań, które dodatkowo są przyjazne dla środowiska, stworzyło szereg programów dofinansowań, dzięki którym można znacznie zaoszczędzić.

Program czyste powietrze - pomorskie

Do najpopularniejszych programów należy niewątpliwie Czyste Powietrze. Realizowany jest on przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotyczy właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcieliby dokonać termomodernizacji własnej nieruchomości. Aby zakwalifikować się do programu, należy spełnić wszystkie warunki. Warto zainteresować się procedurą i poznać wszystkie potrzebne informacje, gdyż dodatkowe wsparcie finansowe może okazać się kluczowe w kwestii podjęcia decyzji o inwestycji. Program Czyste Powietrze - Gdańsk, a także całe województwo pomorskie jest objęte dofinansowaniem.

Program rządowy ma funkcjonować do 2029 roku, jest to więc dobra informacja dla wszystkich, którzy planują budowę domu i inwestycję w pompy ciepła. Wysokość dofinansowania w podstawowej wersji może wynieść aż 30 tys. złotych. Można uzyskać również wersję rozszerzoną, jeżeli spełni się postawione wymogi. Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w programie Czyste Powietrze - Gdańsk to miasto, gdzie możesz z tego skorzystać.

Czyste Powietrze - wsparcie profesjonalistów

W przygotowanych przez nas dokumentach znajdują się najważniejsze informacje dotyczące tego, jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać wsparcie, a także jakie są poszczególne etapy składania wniosku. W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu - odpowiemy na wszystkie pytania. Oferujemy kompleksowe usługi montażu pomp ciepła i klimatyzacji, rozpoczynając od projektu, po montaż i serwis.