Wielu właścicieli gospodarstw domowych chciałoby zainwestować w nowoczesne i ekologiczne systemy ocieplania domów, ale boi się wysokich kosztów realizacji projektu. Decyzja o instalacji pompy ciepła lub klimatyzacji może okazać się jednak bardzo korzystna w perspektywie długoterminowej. Często początkowo duży koszt zwraca się w następnych latach. Państwo, aby zachęcić inwestorów do wyboru nowoczesnych rozwiązań, które dodatkowo są przyjazne dla środowiska, stworzyło szereg programów dofinansowań, dzięki którym można znacznie zaoszczędzić.

Program czyste powietrze - pomorskie

Do najpopularniejszych programów należy niewątpliwie Czyste Powietrze. Realizowany jest on przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotyczy właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcieliby dokonać termomodernizacji własnej nieruchomości. Aby zakwalifikować się do programu, należy spełnić wszystkie warunki. Warto zainteresować się procedurą i poznać wszystkie potrzebne informacje, gdyż dodatkowe wsparcie finansowe może okazać się kluczowe w kwestii podjęcia decyzji o inwestycji. Program Czyste Powietrze - Gdańsk, a także całe województwo pomorskie jest objęte dofinansowaniem.

Program rządowy ma funkcjonować do 2029 roku, jest to więc dobra informacja dla wszystkich, którzy planują budowę domu i inwestycję w pompy ciepła. Wysokość dofinansowania w podstawowej wersji może wynieść aż 30 tys. złotych. Można uzyskać również wersję rozszerzoną, jeżeli spełni się postawione wymogi. Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w programie Czyste Powietrze - Gdańsk to miasto, gdzie możesz z tego skorzystać.

Dlaczego Program Czyste Powietrze Gdańsk jest tak istotny?

Nieustannie postępujące i zmieniające się warunki klimatyczne sprawiają, że coraz częściej podejmowane są inicjatywy, których celem jest spowolnienie zachodzących przemian. Ponadto mniej zanieczyszczone powietrze ma niebagatelny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania oraz ludzkie zdrowie, dlatego tak istotne jest wprowadzanie stopniowych zmian.

Program Czyste Powietrze w Pomorskim zapewnia możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, tj. właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mogą wykorzystać środki na ocieplenie domu, wymianę starego kotła grzewczego czy okien.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy godną zaufania, rzetelną firmą, w której pracują doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści, doskonale znający się na swojej pracy. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, zapewniając fachowe doradztwo i przekazując wszystkie kluczowe informacje. Zależy nam na klarownej komunikacji z klientami, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że jest ona podstawą owocnej, opartej na zaufaniu współpracy.

Program Czyste Powietrze w Gdańsku pozwoli na ograniczenie emisji szkodliwych związków do atmosfery, które są wynikiem spalania niedostatecznej jakości produktów, a także stosowania starych pieców. Wszelkie zanieczyszczenia oraz spaliny po zmieszaniu z powietrzem, tworzą smog, który zagraża ludzkiemu zdrowiu i życiu, jak i pogarsza stan naszej planety.

Czyste Powietrze - wsparcie profesjonalistów

W przygotowanych przez nas dokumentach znajdują się najważniejsze informacje dotyczące tego, jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać wsparcie, a także jakie są poszczególne etapy składania wniosku. W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu - odpowiemy na wszystkie pytania. Oferujemy kompleksowe usługi montażu pomp ciepła i klimatyzacji, rozpoczynając od projektu, po montaż i serwis.

Nawet jeżeli planujemy montaż pompy za rok czy dwa, to warto złożyć wniosek w funduszu już teraz, ze względu na to, że na realizacje inwestycji mamy zazwyczaj 30miesięcy - jednak mamy zapewnioną wysokośc dotacji przysługującą na dzień dzisiejszy.

Jeżeli sytuacja zmieni się na korzystniejszą dla nas w międzyczasie, możemy stary wniosek anulować i złożyć nowy. W drugą stronę zabezpieczamy się, gdyby okazało się,że przyszłe warunki będa dla nas mniej sprzyjające.

Poza tym przyznanie dotacji nie zmusza nas, żebyśmy wymieniali źródło. Jeżeli tego nie zrobimy to wniosek zostanie anulowany po terminie ok.30 miesięcy.

Tabela dotacji

Rodzaje przedsięwzięć oraz maksymalne kwoty dotacji

POZIOM PODSTAWOWY

POZIOM PODWYŻSZONY

POZIOM NAJWYŻSZY

Bez PV

Z PV

Bez PV

Z PV

Bez PV

Z PV

Zakres I

z PC + dodatkowe elementy

35 tys.

41 tys.

50 tys.

59 tys.

70 tys.

79 tys.

- z audytem Kompleksowa termomodernizacja

60 tys.

66 tys.

90 tys.

99 tys.

120 tys.

135 tys.

Zakres II

inne źródło niż PC+

dodatkowe elementy

25 tys.

31 tys.

32 tys.

41 tys.

50 tys.

59 tys.

- z audytem Kompleksowa termomodernizacja

50 tys.

56 tys.

72 tys.

81 tys.

100 tys.

115 tys.

Zakres III bez źródła ciepła Termomodernizacja

13 tys.

Nie dotyczy

25 tys.

Nie dotyczy

40 tys.

Nie dotyczy

- z audytem Kompleksowa termomodernizacja

33 tys.

48 tys.

70 tys.